


Sprężynki pryzmatyczne miedziane 0,25 L





Opis
Sprężynki pryzmatyczne miedziane do kolumny katalitycznej 0,25 L
Miedź posiada własności katalitycznego utleniania wielu organicznych i nieorganicznych związków siarki, które w zacierach fermentacyjnych pojawiają się głównie w wyniku drożdżowej metabolizy białek zawierających siarkę (np. cysteiny). Katalizator miedziowy usuwa z destylatów nieprzyjemny zapach przypominający jajka. Oprócz tego wypełnienie miedziane działa podobnie jak stalowe (lub inne) zwiększając powierzchnię wymiany ciepła w kolumnie rektyfikacyjnej przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu.
Zazwyczaj sprężynkami zasypujemy dolną część rury w kolumnie, można też jako opakowania użyć deflegmatora bez wypełnienia.
Przed pierwszym użyciem sprężynki miedziane należy umyć w roztworze 3%wody utlenionej z dodatkiem 20g kwasku cytrynowego, po czym dokładnie przepłukać wodą.
KONSERWACJA WYPEŁNIENIA
Okresowo, co kilka destylacji należy przeprowadzić konserwację miedzianego wypełnienia. W miarę czasu miedź pokrywa się niebieskawo-zielonym nalotem patyny.
DANE TECHNICZNE:
Materiał - drut niepowlekany 0,4 mm z miedzi elektrolitycznej
Średnica - 4-5mm
Długość - 8-10mm
Gęstość nasypowa -0,8-0,9kg/l
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.