Producenci
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kwas mrówkowy 60% - 0,5 L

Dostępność: obecnie niedostępny
Cena: 12,50 zł 12.50
Cena netto: 10,16 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 0974

Opis

Kwas mrówkowy 60 % - opakowanie 500 ml

 

Substancją służąca do odparowywania w ulu w celu eliminacji roztoczy warrozy.

Ze względu, iż jest to kwas (materiał niebezpieczny) nie ma możliwości wysyłki tego produktu - tylko obiór osobisty. 

Zwalczanie Warrozy kwasem mrówkowym:

Jednym z bardziej skutecznych sposobów zwalczania warrozy w rodzinach pszczelich  jest stosowanie kwasu mrówkowego. Sposób ten polega na tym, że czynnik niszczący warrozę, czyli opary kwasu mrówkowego, powstają w wyniku jego parowania. W naszej metodzie  odparowywanie kwasu mrówkowego odbywa się ze specjalnie wykonanego pojemnika umieszczanego w górnej części ula (opary kwasu są cięższe od powietrza i opadają w dół ula) . Opary kwasu opadając niszczą dorosłe osobniki pasożyta, a wnikając pod zasklep czerwiu, niszczą pasożyta także tam.  W ciągu doby winny wyparować od 2,5 do 6,0 g kwasu, co pozwala uzyskać wynik od 30% do 90%  śmiertelności roztoczy.

Wielkość parowania zależy od wielu czynników, między innymi od temperatury otoczenia, która powinna wynosić od 10 stopni C do max 25 stopni C. Najkorzystniej jest przeprowadzić zabieg wiosną i jesienią.


Kwas mrówkowy jest jedyną substancją warroabójczą przenikającą przez zasklepy na czerwiu i niszczącą tam pasożyty. Zawsze należy pamiętać o możliwości jego toksycznego działania na pszczoły i czerw przy ewentualnym przedawkowaniu występującym przy nagłym zwiększeniu stężenia kwasu mrówkowego wynikając
odparowywania w ulu w celu eliminacji roztoczy warrozy.

 

UWAGA: Kwas mrówkowy jest substancją żrącą. Podczas napełniania pojemnika należy chronić oczy i ręce. Używać okularów i rękawic ochronnych.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl