Wyszukiwarka
Znajdz po producencie
Zaloguj się
Guma Arabska - Zenith 1 kg
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Guma Arabska 1 kg - Zenit
Zastosowanie: ZENITH UNO to skuteczny, szybki i łatwy w użyciu środek stabilizujący kamień winowy (wodorowinian potasu) w winie. Mniejsze ryzyko utleniania, lepsze zachowanie substancji aromatycznych, koloru i struktury, brak wpływu na profil sensoryczny wina.• może być stosowany do stabilizacji bardzo niestabilnych win.• zapewnia długotrwały efekt stabilizujący.• nie wpływa na filtrowalność wina.• nie reaguje ze składnikami barwnymi w czerwonym winie.• jest odporny na wysokie temperatury, dlatego może być stosowany do stabilizacji win poddawanych pasteryzacji.
Właściwości: Roztwór przezroczysty, żółtawy. Poliasparaginian potasu A-5D K/SD, dwutlenek siarki (0,3 ± 0,1%), woda demineralizowana.
Dozowanie: maksymalnie 100 ml/hl (limit prawny UE). 100 ml/hl zwiększy zawartość SO2 w winie o około 3 mg/l.
Stosować wyłącznie do win, które zostały już sklarowane, ustabilizowane, przefiltrowane i gotowe do butelkowania do pełnej objętości; należy je dokładnie wymieszać. Następnie wino można rozlać do butelek.
Ostrzeżenie: Produkt reaguje z białkami i lizozymem powodując zmętnienie i tworzenie się osadów.
Przed użyciem wino musi być: stabilne białkowo, wolne od pozostałości białek po klarowaniu i lizozymu.
Jeśli zauważysz niestabilny kolor, przed zastosowaniem usuń go poprzez klarowanie.
Cena dotyczy opakowania 1 kg
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.