Drożdże SIHA 8 - 13g na 50L

Dostępność: dostępny
Cena: 5,80 zł 5.80
Cena netto: 4,72 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 1408

Opis

SIHA-Burgunderhefe (Active Hefe-8) (Saccharomyces cerevisiae, szczepu WF 748)


Są czystymi, suchymi drożdżami, które stosowane są do fermentacji w celu otrzymania czerwonych win gronowych. Oprócz zachowania kolorów ich szczególne zalety to szybka i niezawodna fermentacja nawet w niekorzystnych warunkach. Dlatego ten szczep drożdży używa się do uzyskania stabilności koloru odmian czerwonych: Pinot Noir, Trollinger, portugalski Noir, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon i innych odmian czerwonego wina


Drożdże te uwypuklają charakter odmianowy szczepów, przeprowadzają szybką fermentację i tworzą tylko niewielką ilość niepożądanych produktów ubocznych.


Używa się je w ilości 15-25g/hl
Optymalna temperatura fermentacji jest między 15 a 22 ° C, a temperatura początkowa fermentacji powinna wynosić co najmniej 10 ° C.
Zalecamy uwadniać 20 g drożdży w 100 ml przegotowanej wody o temperaturze 25-30°C.
Po czym po ok. 15-20 minutach dodać moszczu i po uruchomieniu procesów fermentacyjnych z wydzieleniem obfitej piany dodanie do reszty moszczu.
Można również dodać drożdże SIHA-8 bez uwadniania, bezpośrednio do moszczu. Czas uruchomienia fermentacji może się wówczas przedłużyć o kilka godzin. Jednak do tak przeprowadzonego procesu należy użyć większą ilość drożdży o co najmniej 20%.
Dodanie 600 mg Witamina B1-(2 tabletki) na 1000 litrów moszczu stworzy lepsze warunki do rozwoju, fermentacji i metabolizmu drożdży.


Kilka lat selekcji pozwoliło wyhodować drożdże o znacznie mniejszych własnościach adsorpcji barwników przez drożdże w czasie fermentacji. To bardzo pozytywny objaw drożdży - utrzymanie koloru czerwonego wina.
Uzyskane wina dają piękny, owocowy smak i przyjemne uczucie pełności, krągłości w jamie ustnej.
SIHA-8 wykazuje korzystne własności fermentacji z wysokim stopniem końcowego odfermentowania. Dzikie drożdże i niepożądane bakterie są tłumione.

Drożdże te nie wytwarzają niepożądanych produktów fermentacji, takie jak SO2, H2S, aldehyd octowy, pirogronian, kwasy lotne.

 

Drożdże pakowane próżniowo w małe saszetki, waga 13 g - porcja na 50 L wina

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl